Choď na obsah Choď na menu
 


Feferónkáč 2010 článok po akcii

31. 12. 2010

Obrázok

 

     Mojim príchodom do Modelklubu Žilina som si zobral za akúsi povinnosť organizovať lietanie na Štefana. Starú tradíciu som obohatil o lietanie o vecnú cenu „Feferónový pohár“, ktorý mi pravidelne vyzdobí manželka v predvečer akcie.

   Ukázalo sa, že táto cena prispela k väčšiemu záujmu modelárov o podujatie, ale i motivuje pre prinesenie si vlastného modelu k lietaniu.

   Kopec Veľký Diel nad sídliskom Vlčince v Žiline privítal na Štefana dostatočný počet modelárov, ktorí si prišli naposledy v tejto sezóne spoločne zalietať v kruhu priateľov z Modelklubu Žilina.

   Počasie bolo mrazivé, ale všetkých nás potešila skutočnosť, že konečne po niekoľkých rokoch sme lietali na zasneženom kopci.

   Okrem členov Modelklubu Žilina si už tradične medzi nás našli cestu i Pobijákovci zo Štiavnika a prišli i mnou pozvaní chalani z Rogaloklubu Straník, lietajúci s modelmi RC hádzadiel.Obrázok

   Ako býva pravidlom tejto akcie i tento rok sa lietalo prevažne s modelmi, ktoré sa dajú zaradiť do kategórie „rekreačné“.

   Okrem stavebníc z EPP sa do vzduchu dostali RC historické modely, lietali tu klasické voľné hádzadlá, RC hádzadlá, vystreľovacie modely, samokrídlo, akrobat i zaujímavá lietajúca placka Ľuba Lošonského.

   Obrázok Vylosovaným víťazom vecnej ceny - „Feferónového pohára 2010“ sa stal pre tento rok pravidelný účastník tohto stretnutia Jozef Popradi, ktorý takmer celý čas neúnavne poletoval s historickým modelom Gas Bag.

 

 

     Úvodná fotografia článku zhotovená Ing. Klesniakom zachytáva modely i modelárov zúčastnených na podujatí.

 

      Milan Bodzan, Modelklub Žilina