Choď na obsah Choď na menu
 


beer inside team

  viacerí priatelia z modelárskych kruhov, ktorí ma dobre poznajú so mnou zdieľajú i druhého koníčka, ktorý momentálne zvádza boj o môj voľný čas s  leteckým modelárstvom. Dôvodov, prečo tomu tak je, je viacero.   

   Modelárske práce som postupne potláčal a cítil, že už na to nemám toľko času ako na slobodárni na Sliači, či ako otec na rodičovskej dovolenke s malým synom. Prišiel som k stavu kedy mám doma letuschopných modelov na rekreačné lietanie dosť a moje nízke športové ambície nevyžadujú stavať ďalšie nové "na sklad". V zamestnaní mám presnej, piplavej i sedavej roboty dostatočne, nastúpili ďalšie práce okolo domu a ja som potreboval začať oddychovať aktívne. Začal som sa zaobľovať a tak po ťažkom rozhodovaní medzi kúpou nového vysielača, či vytúženého cestného bicykla vyhral bicykel. Začal som vo voľných chvíľach jazdiť a postupne naberal najazdené kilometre, čo prinášalo so sebou i pocit odreagovania sa od sústavného sústredenia sa v práci pri skladaní vŕtaných okuliarov. Ďalšou potešujúcou skutočnosťou bolo zistenie, že som sa dostal do celkom dobrej kondície a i moja telesná hmotnosť rapídne klesla. Mohol som si „pedálovať“ len tak sám pre seba, ale jeden email ma spojil s tímom z Bystričky pri Martine a stal som sa ich členom. Počas prebiehajúcej druhej sezóny cítim, že medzi chalanmi som sa udomácnil, spriatelila sa s nimi i moja manželka a syn si v tíme našiel veľkých kamarátov i športové vzory. 

 

top.jpg

 

Začiatky „BIT“ siahajú do leta 2007, kedy sa partia z Bystričky zúčastnila na 24 hodinovom preteku Valašská 24 v Bystřičke na Morave. Hlavnou myšlienkou bolo založiť klub rekreačných cyklistov zameraných hlavne na horskú cyklistiku, ktorí si budú jazdiť v rekreačnom tempe – len tak pre zábavu a kde- tu sa ukážu na organizovanom podujatí. S postupným pribúdaním účastí na cyklistických podujatiach sa logicky vpred začali tlačiť i športové ambície a umiestnenia. Niektorí členovia sa stali známymi menami v štartových listinách v individuálnych i rôznych zmiešaných súťažiach. Ostatní sa snažíme dodržiavať počiatočnú filozofiu tímu a za úspech považujeme dotiahnutie preteku do cieľa, či dokončenie každej začatej tréningovej trasy. BIT rozšíril svoje zameranie na rôzne športy a aktivity. Pribúdajú individuálne účasti členov na rôznych behoch, maratóne, duatlone, triatlone, horských maratónoch, cestných klasikách i vytrvalostných cyklistických súťažiach. V jesenných mesiacoch je to skupinová vysokohorská turistika, v zime bežky, či skialpinistické lyžovanie.

 

img_59423.jpg

 

fotograf Martin KOTRHA ma zachytil v drese "beer inside teamu" na Martinskom mestskom duatlone 2012

   V súčasnej sezóne 2012 má „beer inside team“ 12 členov, ktorých vek je od 20-37 rokov. V prebiehajúcej sezóne sa členom tímu podarilo zaknihovať niekoľko dobrých výsledkov. Získali sme celkové 2. miesto v zmiešaných dvojiciach a 3. miesto v jednotlivcoch mužov v nedávno skončenej československej sérii 24 hodinových podujatí horských bicyklov. Sezóna je v polovici a tak myslím, že sa aktívnejším členom tímu podarí získať niekoľko dobrých výsledkov a nám, čo sa „len“ vozíme pripísať pekný počet najazdených kilometrov.